XVII Memoriał Józefa Russka

• autor: OrzelWysockoWielkie, 2012-09-12 14:45

Już w najbliższą niedzielę, 16 września odbędzie się w Wysocku Wielkim XXVII Bieg Olimpijski będący jednocześnie XVII Memoriałem Józefa Russka. Współorganizatorem tej imprezy jest LKS ORZEŁ

Podobnie jak w poprzednim roku tak i teraz odbędzie się jeszcze bieg dla vipów i bieg paraolimpijski dla osób niepełnosprawnych. Nowością będzie chód z kijkami, czyli nordic walking. Dzień później, a więc w poniedziałek 17 września odbędzie się bieg dla przedszkolaków.

- W ubiegłym roku postanowiliśmy wzbogacić imprezę Biegu Olimpijskiego i wówczas odbył się po raz pierwszy bieg dla vipów, bieg dla osób niepełnosprawnych oraz bieg dla przedszkolaków. Nasza inicjatywa była trafna, gdyż sporo osób rok temu wzięło udział w tych dwudniowych zawodach. Teraz liczymy, że w naszych rekreacyjnych zawodach wystąpi około tysiąca uczestników - mówi Mieczysław Knychała prezes Terenowego Klubu Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka, który jest głównym organizatorem zawodów.

Tegoroczny bieg olimpijski odbędzie się na dystansie około 2500 metrów. W latach poprzednich start i meta znajdowała się na boisku Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim przy ulicy Kościelnej 52. Teraz z uwagi na budowę w tym miejscu boiska orlik, start i meta została przeniesiona do pobliskiego parku w Wysocku Wielkim.

Zapisy do biegu przyjmowane będą w dniu biegu, a więc w niedzielę, 16 września od godziny 14:00. Punktualnie o godzinie 15:00 nastąpi start do głównego biegu.

- Zwycięzcą biegu zostanie każdy kto go ukończy. Liczy się przede wszystkim sam udział i dobra zabawa. Wśród wszystkich osób, które ukończą bieg zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe – dodaje szef klub z Wysocka Wielkiego.

- Chcemy aby nasz Bieg Olimpijski z roku na rok stał się coraz większym wydarzeniem. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób w nim uczestniczyło. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na nasz bieg. Wysłaliśmy kilka zaproszeń do znanych olimpijczyków i na chwilę obecną swoją obecność w Wysocku potwierdził Wojciech Fortuna oraz Zenon Licznerski – powiedział na zakończenie sternik klubu z Wysocka Wielkiego.

Szczegółowy plan imprezy

Niedziela - 16 wrzesień 2012

14:00 Zapisy do biegu

15:00 Bieg olimpijski

15:30 Nordic walking

16:00 Bieg dla vipów

16:30 Bieg paraolimpijski

17:00 Losowanie nagród

Poniedziałek – 17 wrzesień 2012

10:00 Bieg dla przedszkolaków

(www.klubolimpijczyka-wysocko.pl)

autor: OrzelWysockoWielkie 2012-09-12 15:04:57

Profil OrzelWysockoWielkie w Futbolowo Panowie jest opcja żebyśmy wystartowali w tym biegu w koszulkach Orła. Są chętni? ja (wałek) biegne na bank :D

autor: OrzelWysockoWielkie 2012-09-12 15:06:45

Profil OrzelWysockoWielkie w Futbolowo Oczywiście po biegu jakaś odnowa biologiczna% ;)

autor: ~piecyk 2012-09-12 15:25:46

avatar ja tez na bank biegne

autor: vvalek17 2012-09-12 15:27:46

Profil vvalek17 w Futbolowo ze wzgledu na odnowe;>:D

autor: boolec 2012-09-13 22:29:55

Profil boolec w Futbolowo Chętnie wezmę udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu. Naprawdę zachęcam do aktywności fizycznej, a odnowa biologiczna jest niemalże spełnieniem marzeń po dobrym, angażującym biegu. Pobiegnę ! Ave Orzeł !

autor: vvalek17 2012-09-13 22:58:18

Profil vvalek17 w Futbolowo git majonez:D ostatni stawia krate :P