Aktualności

Derby

• autor: OrzelWysockoWielkie, 2013-09-16 21:47

Wczoraj o godzinie 14.00 na boisku w Lewkowie Osiedle, rozegrane zostały derby gminy Ostrów Wielkopolski, między LKS Orzeł Wysocko Wielkie a LKS Magnes Wtórek.

Początek meczu zdecydowanie należał do naszej drużyny, już w 5min zdobyliśmy bramkę po bardzo dobrym uderzeniu Szymona Kaźmierczaka. W 20min prowadziliśmy już 2-0 a strzelcem drugiej brmaki był Rafał Bonysiak. Nasza drużyna przeważała i była lepsza od rywala, mimo to Wtórek zdobył bramkę kontaktową i na przerwę schodziliśmy przy wyniku 2-1.

Druga połowa to już zupełnie inny mecz, gry było bardzo mało z obu drużyn a zdecydowanie górowały emocje i ostre zagrania. Zaistnieć bardzo chciał pan arbiter i udało mu się to w stu procentach, choć sytuacja z karnym była dość kontrowersyjna ( zawodnik trafił najpierw w piłkę ) o tyle przy trzeciej bramce dla Wtórkowianki zawodnik był na dość wyraźnym metrowym spalonym. Mecz zakończył się wynikiem 2-3 co bardzo boli naszych zawodników.

Zawsze jesteśmy obiektywni i tym razem także tak będzie, nigdy nie zganiamy na sędziów ale w tym meczu zostaliśmy po prostu okradzeni z 3 pkt. Zachowanie zawodników Wtórkowianki to istna żenada, ciągłe krzyki i wywracanie się było godne holywood. Kibice drużyny przyjezdnej także nie umieli się zachować i ubliżali wszystkim dookoła. Nasi zawodnicy niejednokrotnie reagowali na zaczepki, co nie powinno się zdarzyć, lecz pokazało to tylko obraz całego klubu z Wtórku i osób z nim powiązanych. Gramy dalej choć boli nas fakt, że przegraliśmy wygrany mecz, przegraliśmy a właściwie okradziono nas ze zwycięstwa.