Orzeł Pyta: Henryk Sosiński

• autor: OrzelWysockoWielkie, 2014-03-27 15:52

Kolejnym zawodnikiem LKS ORZEŁ, który odpowiedział na nasze pytania, jest Henryk Sosiński. Były zawodnik takich klubów jak Ostrovia, Centra czy Barycz Janków.

Pozycja na boisku: napastnik
Data urodzenia: 1993-01-15
Numer na koszulce: 10

Red: Jak zaczęła się twoja przygoda z piłką ?

Heniu: Moja przygoda z piłką zaczęła się gdy byłem w drugiej klasie podstawówki. Mama zaprowadziła mnie na pierwszy trening Ostrovii który odbywał się na boisku "Za Parowozownią" niedaleko mojego domu. Wtedy właśnie był mój pierwszy kontakt z klubową piłką.

Red: Jak trafiłeś do Orla i jak wspominasz początki w tym klubie ?

Heniu: Do Orła trafiłem po nieudanej przygodzie w Baryczy Janków Przygodzki. Po kilku miesiącach bez gry o ligowe punkty musiałem coś zmienić. Początki były ciężkie, wynik fatalne a gra słaba, ale jak widać były to złe dobrego początki.

Red: Czym Orzeł różni się od innych klubów w których grałeś ?

Heniu: Na pewno średnią wieku, zarówno w Ostrovii jak i w Baryczy było wielu doświadczonych zawodników od których można było się wiele nauczyć, w Orle tego brakuje natomiast dobra atmosfera sprawia iż stres nie plącze zawodnikom nóg podczas gry:)

Red: Jak oceniasz postawę Orła w tym sezonie ?

Heniu: Widoczny jest progres w porównaniu do sezonu poprzedniego. Widać iż w niektórych spotkaniach potrafimy konstruować ładne składne akcje ale niestety często przydarzają nam się błędy w ustawieniu zespołu oraz złe zagrania indywidualne w grze defensywnej. Klub idzie w dobrym kierunku i warto obserwować nasze poczynania na boiskach B-Klasy.

Red: Co sadzisz o kadrze zespołu, jej mocnych i słabych stronach ?

Heniu: Kadra jest bardzo młoda i na szczęście coraz szersza. Mocną stroną są nasi młodzi zawodnicy jak Kuba Mróz, Przemek Pietrzak czy też nowa twarz jaką jest Adrian, którzy przy dalszym dobrym rozwoju mogą przynieść klubowi wiele dobrego. Minusem jest nasz brak doświadczenia. Często umiejętnościami czysto piłkarskimi przewyższamy przeciwników, niestety przez braki w ograniu na ligowych boiskach tracimy naszą przewagę a co za tym idzie, punkty.

Red: Jaka przyszłość przed Orłem, czego życzyłbyś sobie i klubowi ?

Heniu: Jeśli chodzi o przyszłość to mam nadzieje że ten sezon zakończymy w górej częsci tabeli, stać nas na to i wiem że przy odrobinie szczęścia to osiągniemy. Sobie życzę dużo zdrowia, bo to jest najważniejsze.

Red: Najlepszy mecz w Orle ?

Heniu: Z pośród kilkunastu oficjalnych spotkań które rozegrałem w Orle nie jestem w pełni zadowolony z żadnego z nich, dlatego liczę że dopiero nadejdzie.

Red: Kto jest Twoim idolem piłkarskim ?

Heniu: Nie mam tak naprawdę idola , o którym był śnił co noc. Ronaldinho , Djibril Cisse czy też brazylijski Ronaldo to były piłkarskie fenomeny mojego dzieciństwa na których się wzorowałem

Red: Kilka słów od siebie…

Heniu: Szukam pracy, na pełen etat. Kontakt kom. A tak serio życzę wszystkim zdrowia. Pozdrawiam.

autor: ~Brazzers 2014-04-09 18:18:17

avatar Zapraszamy do przytrzymywania drzwi gwiazdom.