Aktualności

Wygrane derby !

• autor: OrzelWysockoWielkie, 2014-09-22 01:45

W IV kolejce rozegraliśmy derbowy mecz z Wtórkowianką Wtórek.

Derbowe spotkania zawsze są bardzo ważne, a my ze względu na podział B klas nie uczestniczymy w zbyt wielu takich meczach. Potyczki z Wtórkowianką Wtórek to nie tylko derby gminy Ostrów Wielkopolski ale także derby parafii Wysocko Wielkie.

Mecz rozpoczęliśmy z ponad 15 minutowym opóźnieniem, gdyż sędziowie mieli zastrzeżenia co do dokumentacji zespołu ze Wtórku. Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja naszego zespołu, strzeliliśmy dość szybko dwie bramki a ich autorami byli Piotr Gaszczyński i Szymon Kaźmierczak. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji wynik 2-0 utrzymał się do przerwy.

W przerwie zostaliśmy poinformowani, że po meczu sprawdzani będą nasi zawodnicy, oczywiście drużyna Wtórku miała takie prawo, aczkolwiek głupotą jest sprawdzanie zawodników, którzy grają w naszym zespole już trzeci sezon a przecież obie drużyny znają się doskonale. Widać bezsilność co niektórych dobija i starają się utrudnić innym życie. Sprawa oczywiście zakończyła się pozytywnie dla nas, ku rozpaczy działaczy Wtórkowianki.

Druga połowa to zupełnie odmieniony zespół Orła, zła gra i proste błędy spowodowały niepokój pod bramką Rafała Bonysiaka a po jednej z akcji straciliśmy bramkę. Na szczęście ockneliśmy się i strzeliliśmy rywalom trzecią bramkę a jej autorem był Maciej Hurny. I tak wynikiem 3-1 zakończyło się spotkanie.

Podsumowując, zagraliśmy dwie różne połowy, w pierwszej byliśmy zdecydowanie lepsi, prowadziliśmy grę i nie daliśmy przeciwnikom dojść do głosu, w drugiej części jednak poczuliśmy się chyba zbyt pewnie i przeciwnicy prócz akcji bramkowej, mieli jeszcze dwie dogodne sytuację. Mimo strzelonych trzech bramek, skuteczność w naszym wykonaniu nie była najlepsza, powinniśmy zachować więcej spokoju w sytuacjach podbramkowych, zwłaszcza z niżej notowanym rywalem.

Kolejne spotkanie rozegramy już w najbliższą niedzielę z Tarchalanką Tarchały Wielkie we Wtórku o godzienie 12.00