Raport cz.2

• autor: OrzelWysockoWielkie, 2015-01-18 00:52

Już tylko półtora tygodnia zostało do pierwszego treningu i dwa tygodnie do pierwszego sparingu. Zarówno kibice jak i zawodnicy już nie mogą się doczekać...

Lista naszych sparingpartnerów uległa zmianie, 13 lutego zagramy sparing z A klasową drużyną OKS Ostrów, natomiast mecz kontrolny z KUKS-em Zębców rozegramy tydzień wcześniej niż planowano, czyli 15 lutego. Tym samym w terminie 22 był terminem wolnym, ale już udało nam się zalatwić sparing z A klasowym LKS-em Gorzyce Małe.

Przed rozpoczęciem rozgrywek jesteśmy już wstępnie dogadani z zawodnikami, którzy mogli by nas wzmocnić. O konkretnych nazwiskach poinformujemy w następnych newsach, możemy napisać iż dwóch zawodników trenuje z nami od pół roku i będziemy chcieli sfinalizować ich transfery w tym oknie transferowym, jesteśmy także po rozmowach z LZS Błysk Daniszyn na temat pozyskania dwóch zawodników z tego klubu. Wstępne zainteresowanie wyrazili dwaj zawodnicy z wyższych klas rozgrywkowych, obrońca od kilku lat grający w A klasie a także skrzydłowy z klubu z okręgówki. Poszukujemy także bramkarza, mamy trzy kandydatury i na pewno przyjrzymy się zawodnikom na tą pozycję podczas treningów i sparingów. Oczywiście, nie jest powiedziane, że wszyscy Ci zawodnicy nas wzmocnią, okno transferowe jest długie i będziemy się starali stopniowo wzmacniać skład w miarę możliwości.

Gminna rada sportu rozdysponowała środki z budżetu gminy na zadania w zakresie sportu, i tak jak w roku ubiegłym przyznano nam 8.500 zł. Choć jest to nie wielka kwota w porównaniu z innymi klubami z naszej ligi, to jednak dziękujemy za wsparcie i obiecujemy godne reprezentowanie gminy Ostrów Wielkopolski.

Dziś na hali sportowej przy ul. Kusocićskiego w Ostrowie Wielkopolskim, odbyło się noworoczne spotkanie przyjaciół zielonej koniczynki, przy którego organizacji pomagaliśmy. Impreza odbyła się na ok. 2000 uczestników a członkowie naszego klubu pracowali przy organizacji eventu przez dwa dni.