XV kolejka - zapowiedź

• autor: OrzelWysockoWielkie, 2015-04-14 15:36

XV kolejka rozgrywek B klasy to szczególna seria gier dla naszego zespołu, już w najbliższą niedzielę odbędą się derby gminy Ostrów Wielkopolski, naszym rywalem będzie Wtórkowianka Wtórek.

DERBY

W samo południe o 12.00 rozpocznie się mecz derbowy, mimo iż to my jesteśmy gospodarzami meczu to spotkanie rozegrane będzie we Wtórku. Tak, w tym sezonie wynajmujemy boisko we Wtórku i razem z Wtórkowianką korzystamy z jednej płyty. Czy będą to zwykłe derby? Na pewno nie, o meczu jest już głośno, jeden z największych serwisów lokalnych, infostrów.pl, napisał artykuł o spotkaniu i o relacjach obu klubów. Na facebook'u jest też wydarzenie, w którym swój udział zapowiedziało już 60 osób, ponadto rozwieszone są plakaty specjalnie przygotowane na derby, do każdego domu w Wysocku dotarła ulotka zachęcająca do udziału w meczu. Nasi sympatycy na mecz przygotowują doping także szykuje się ciekawe widowisko ze sporą frekwencją. Czy piłkarze obu drużyn zaserwują nam dobrą grę? Oby!

W rundzie jesiennej cieszyliśmy się ze zdobycia 3 pkt. po wygranej 3-1, od tamtego meczu minęło już sporo czasu i będzie to na pewno inny mecz. Wtórkowianka Wtórek w tej rundzie rozegrała dwa spotkania, przegrała z Tarchalanką Tarchały 5-0 natomiast w ostatniej kolejce pokonała Sokoły Droszew 5-2 po meczu walki, w którym piłkarze Wtórkowianki zostawili wiele sił na boisku. W zimę do klubu dołączyło kilku nowych graczy, Kamil Kierzynka (wcześniej LKS Centra i Pogoń Nowe Skalmierzyce), Łukasz Rój (bez klubu) czy choćby z naszego klubu Remigiusz Maciejek. Klub opuścili za to dwaj wartościowi gracze, bracia Olszewscy, Dawid przeszedł do Piasta Czekanów natomiast Ernest reprezentuję teraz barwy Orła Wysocko.

Sparingi

Nasi rywale w okresie przygotowawczym rozegrali cztery sparingi i przegrali każdy z nich. Zaczęli od porażki 2-1 z Błyskiem Daniszyn (klasa B), następnie lepsi okazali się zawodnicy Huraganu Szczury (klasa B) wygrywając 4-2. W trzecim sparingu Wtórkowianka podejmowała naszą ekipę i spotkanie zakończyło się wynikiem 10-0. W ostatnim sparingu Wtórkowianka uległa Raszkowiance Raszków (klasa A) 5-1.

Ważną informacją dla nas jest skrócenie kary dla Rafała Bonysiaka, który już w niedzielę będzie mógł wybiec na boisko po 6 meczach dyskwalifikacji. Trener Grzegorz Płonka będzie też mógł skorzystać z nowego zawodnika jakim jest Michał Pawlak (ostatnio Ogniwo Łąkociny) który został zgłoszony do rozgrywek.

W tym tygodniu ruszył też klubowy kanał na YouTube.com - Orzeł TV, zapraszamy do śledzenia tego kanału.

link do artykułu na infostrów.pl :

link do wydarzenia na facebook.com:

Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na spotkanie derbowe, z którego mamy nadzieję wyjdziemy zwycięsko.