Orzeł najlepszy w gminie !

• autor: OrzelWysockoWielkie, 2015-06-14 15:31

Zakończyliśmy sezon 2014/15 i tak jak w tamtym roku, podsumowujemy dokonania drużyn z naszej gminy. Spośród drużyn reprezentujących Gminę Ostrów Wielkopolski, Orzeł okazał się najlepszy!

W tym sezonie do rozgrywek organizowanych przez Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej przystąpiło aż 8 drużyn z terenu naszej gminy. Dwie ekipy grały w okręgówce; Gorzyczanka Gorzyce Wielkie i Re-Bud Piast Czekanów. W klasie B natomiast grały: Orzeł Wysocko Wielkie, Wtórkowianka Wtórek (gr. I) oraz Błysk Daniszyn, Huragan Szczury, Ogniwo Łąkociny oraz debiutujący zespół Błękitnych Chruszczyny.

Podobnie jak w tamtym roku to Orzeł zebrał najwięcej punktów wśród B klasowych zespołów:

[kolejno: miejsce, klub, pkt w tym sezonie, pkt w sezonie 2013/14 (w obu sezonach zespoły rozegrały taką samą ilość spotkań, po 18)]

1. Orzeł Wysocko - 30pkt - 26pkt

2. Ogniwo Łąkociny - 29pkt - 24pkt

3. Błękitni Chruszczyny - 26pkt - nie grali

4. Huragan Szczury - 12pkt - 25pkt

5. Wtórkowianka Wtórek - 11pkt - 24pkt

6. Błysk Daniszyn - 7pkt - 11pkt

Widać gołym okiem iż tylko Orzeł i Ogniwo Łąkociny, trzymają poziom i drugi rok z rzędu grają dobrze a nawet lepiej niż sezon wcześniej. Cieszy dobry premierowy sezon ekipy z Chruszczyn. Co do drużyn ze Szczur i Wtórku, widzimy ogromny spadek, oba kluby nie uzbierały nawet połowy dorobku z zeszłego roku. Team z Daniszyna kolejny już sezon zamyka stawkę ligowej tabeli.

Jeśli równać to ze wszystkimi, ośmioma drużynami z terenu gminy to także plasujemy się na I miejscu! Oczywiście nie równamy poziomu klasy "B" i klasy okręgowej, lecz wyliczamy tylko średnią punktów na mecz.

(kolejno: miejsce, klub, średnia pkt w tym sezonie, średnia pkt w poprzednim sezonie, miejsce w gminnej klasyfikacji w tamtym roku)

I. Orzeł Wysocko - 1.66 - 1.44 - II

II. Ogniwo Łąkociny - 1.61 - 1.33 - IV

III. Gorzyczanka Gorzyce - 1.5 - 1.8 - I

IV. Błękitni Chruszczyny - 1.44 - nie grali

V. Re-Bud Piast Czekanów - 0.96 - 1.3 - VI

VI. Huragan Szczury - 0.66 - 1.38 - III

VII. Wtórkowianka Wtórek - 0.55 - 1.33 - IV

VIII. Błysk Daniszyn - 0.38 - 0.61 - VII

Mimo aż 8 drużyn w gminie, żadna ekipa nie biła się w tym sezonie o awans, Gorzyczanka pewnie grała w okręgówce, ale tam o awans liczyły się tylko dwa kluby, które zdystansowały rywali. Jeśli chodzi o klasę B to zarówno Orzeł jak i Ogniwo a nawet Błękitni, pokazali, że jest w nich potencjał i mogą w przyszłym sezonie włączyć się do walki o A klasę, aczkolwiek jest za wcześnie by mówić o takich rzeczach, wiadomo, że w niższych ligach dzieją się różne rzeczy. W A klasie jednak  przyszłym sezonie ujrzymy Piast Czekanów, drużyna ta po dwóch sezonach w okręgówce spadła mimo walki do ostatniej kolejki.

Powyższy artykuł jest ciekawostką, są to tylko suche statystyki, nie uwzględniające poziomu danej grupy, która jest mocniejsza, kto miał jakich przeciwników, tego nie da się uwzględnić, aczkolwiek jest to jakieś odzwierciedlenie formy drużyny.

autor: ~grochówka 2015-06-19 22:23:20

avatar z tytułu wynika że Orzeł jest najlepszą druzyną w gminie co jest mocno przesadzone. Co do statystyk to warto sie zastanowić ile zespołów gra w danej lidze. Okręgówka rozegrała 30 spotkań a B klasa chyba 18, co kompletnie zakłamuje tabelę klasyfikacji gminnej /kto to wymyślił/ .

autor: ~walek 2015-06-20 10:21:20

avatar Dlatego podajemy średnią, to tak jak bysmy pisali ze oni maja wiecej kasy.. normalne przeciez graja w okregowce. Ostatni akapit przeczytaj jeszcze raz, to tylko zabawa, ciekawostka. Robimy coś co może kogoś zaciekawić, uważam że mamy najlepsza stronę spośród gminnych drużyn, i coś sie dzieje w klubie i jeszcze jesteśmy za to krytykowani.. troche szkoda, wyraziłes swoje zdanie, ok. Ja mam inne, bo średnia została stworzona właśnie do takich wyliczeń. Pozdrawiam

autor: ~walek 2015-06-20 10:30:00

avatar PS w tym sezonie wygraliśmy odpowiednio: z Gorzycami 3-2, z Czekanowem 5-3, ze Szczurami 7-1, z Łąkocinami 5-3, Ze Wtórkiem 3-1, 3-1 i 10-0. Z Daniszynem i Chruszczynami nie graliśmy. Czyli jeśli nie interesuje Cie srednia pkt to na boisku też wygraliśmy z tymi rywalami. Choć w większości były to sparingi to tak rywale jak i my sprawdzalismy nowych zawodników i ustawienia. Pozdrawiam i zapraszam częściej na naszą strone

autor: ~"darmowa" grochówka 2015-06-26 18:01:51

avatar jak sie zapiszę do PSL-u to może zrozumie co miałeś na mysli

autor: ~walek 2015-06-27 14:14:59

avatar Ja nie jestem w zadnej partii i dobrze mi z tym. Po wysmiewczym nicku widze ze masz kompleksy, ale mam nadzieje ze nie jadasz tejze grochowki, no i przykro mi ze zostales wychowany przez nieudacznikow, którzy na pewno zazdroszcza ludziom, którzy osiagneli sukces.

autor: ~internauta 2015-07-04 11:58:15

avatar w gminie i mieście OW najlepsze strony to ostrovia1909.pl i gorzyczanka.pl.
Ta strona wyróżnia się sumiennym prowadzeniem i aktualizacjami. Jeśli chodzi o kluby to najstabilniejsza jest gorzyczanka i zycze zeby Wasz klub poszedł w jej ślady. Ale żeby osiągnąć taki progres (sportowy i przede wszystkim poprawa infrastruktury bo to ściąga zawodników) potrzeba przy obecnym finansowaniu nawet paru ładnych lat.
pozdrawiam i zycze wytrwalosci