Wywiad z Mrozikiem

• autor: OrzelWysockoWielkie, 2016-01-31 11:22

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z zawodnikiem, który ma możliwość w czerwcu świętować podwójny awans. Rozmowa z Kubą Mrozem, naszym zawodnikiem, wypożyczonym do Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski.

Jak trafiłeś na wypożyczenie do Ostrovii?

Do juniorskiej Ostrovii trafiłem poprzez namowy kolegów, szukali chłopaków do drużyny aby wystąpić w rozgrywkach więc się zgodziłem. Prezes Walkowski nie robił problemów z wypożyczeniem i tak oto udałem się na rok do drużyny Ostrovii.

Jak wam idzie w lidze i jakie macie cele na ten sezon?

Początki w lidze były dla nas trudne, jak sparingi szły nam świetnie tak start w lidze bardzo słabo. Największy ból sprawiły nam derbowe mecze z Centra Ostrów, które niestety dwukrotnie przegraliśmy. Jako, że w okręgowej lidze juniorów występuje tylko 5 drużyn to gramy w jednej rundzie mecz oraz rewanż z każdym zespołem. Naszym celem jest pozycja lidera i awans do ligi Wielkopolskiej. Na ten czas jesteśmy na drugiej pozycji w ligowej tabeli.

Jak współpraca z trenerem Polakiem i jakie są treningi?

Współpraca z trenerem Polakiem z mojej perspektywy układa się dobrze. Nie ma problemów z dogadaniem się ani nic tym podobnego. Treningi są ciężkie bo trener jest wymagający, bardzo dużo uczą.

W Ostrovii grasz z dwoma dobrymi znajomymi, Filipem Kołodziejczykiem i Mikołajem Kiernikowskim, obaj mieszkają w Wysocku, co możesz o nich powiedzieć?

Filip i Mikołaj są bardzo dobrze zapowiadającymi się zawodnikami grającymi w linii defensywnej, uważam ze byliby dobrym wzmocnieniem dla drużyny z Wysocka w przyszłości.

W nowym zespole grasz na innej pozycji, duża zmiana?

W zespole Orła występowałem na pozycji bocznego obrońcy, w Ostrovii pełnie rolę środkowego obrońcy. Na boku defensywy nie tyle co lepiej mi się grało ale była to trochę mniej odpowiedzialna rola. Na środku jednak jak popełni się błąd, zostaje tylko bramkarz a na boku zazwyczaj asekuruje właśnie środkowy obrońca wiec można poczuć się bezpieczniej.

Czy piłka juniorska różni się od seniorskiej?

Piłka juniorska i seniorska różni ogromna przepaść. W piłce seniorskiej bardzo liczą się walory fizyczne oraz siła natomiast w piłka juniorska bardziej skupia się na technice, bardzo byłem zdziwiony na początku grą w juniorach od razu po przejściu z seniorów. Obawiam się że po powrocie do Orła będę musiał się przestawić na inną grę.

Czy śledzisz wyniki Orła i czy jesteś zaskoczony ich miejscem w tabeli ?

Oczywiście że śledzę wyniki Orla. W niedzielne popołudnia z niecierpliwością czekam na informacje o wyniku chłopaków. Pozycją w tabeli nie jestem zdziwiony lecz trochę mi smutno że nie udało nam się tego zrobić sezon czy dwa wcześniej. Od zawsze wiedziałem że ta drużyna ma bardzo duży potencjał do gry nie tyle co na poziomie A klasy ale nawet w okręgówce.

Korzystając z okazji chciałbym życzyć powodzenia chłopakom z Orla, awansu oraz braku kontuzji co niestety często męczy tych grajków. Ostrovii awansu do ligi wielkopolskiej w czym postaram się pomóc.