statystyki szczegółowe

Aktualności

Karuzela na Zacharzewie

• autor: OrzelWysockoWielkie, 2017-10-01 16:41

Po meczu, w którym zagraliśmy dwie różne połowy udało nam się pokonać niewygodną drużynę Iskry-Prosny Sieroszewice 5:4 (1:3)

Dziś po raz kolejny w eksperymentalnym składzie przystąpiliśmy do meczu B-klasowych rozgrywek Kaliskiego OZPN-u. Nauczeni jednak zeszłotygodniowym zwycięstwem, podjęliśmy rękawicę, choć na papierze na pewno nie byliśmy faworytami. Pierwsza połowa była jednak słaba w naszym wykonaniu, już na początku spotkania goście pewnie wykorzystali rzut karny po faulu (?) naszego zawodnika w polu bramkowym. Szybko odpowiedzieliśmy golem Rafała Bonysiaka, który wykorzystał długie podanie Jakuba Hurnego z rzutu wolnego i strzałem głową wpakował piłkę do bramki. Jednak długo nie cieszyliśmy się remisem, najpierw po samobójczej bramce naszego zawodnika piłka zatrzepotała w sieci, a tuż przed przerwą Iskra po szybkiej akcji wyprowadziła cios na 3:1.

Na drugą połowę wyszliśmy bardziej zdeterminowani, czego efektem były szybkie bramki. Gola kontaktowego zdobył Jakub Goździk, który odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym, a wyrównującego ponownie Rafał Bonysiak mocnym strzałem nie dając szans bramkarzowi. Kolejne trafienie również można zapisać na konto Orła, doskonałym uderzeniem z bocznego sektora boiska bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Piotr Frydrychowicz, dla którego to była debiutancka bramka w naszym zespole. Nasze zapały ostudził nieco po chwili zawodnik gości wykorzystując sytuację sam na sam z naszym bramkarzem. Trzeba szczerze przyznać, że tego dnia to ekipa z Sieroszewic lepiej panowała nad piłką, ale determinacji i odrobiny szczęścia nie można nam odmówić. Tak było w 75 minucie, gdy Piotr Gaszczyński popędził lewą stroną boiska i zaskakującym centrostrzałem wpakował piłkę golkiperowi rywali "za kołnierz" ustalając wynik meczu na 5:4, choć obu drużynom nie brakowało jeszcze okazji.

Za tydzień mecz derbowy z Wtórkowianką Wtórek.

Skład: Patryk Kaźmierczak - Jakub Hurny(46' Piotr Frydrychowicz), Mikołaj Kaczmarek, Dawid Robakowski, Michał Jura (75' Przemysław Lis), Przemysław Pietrzak, Piotr Gaszczyński, Jakub Goździk, Kacper Olejnik, Mateusz Hurny, Rafał Bonysiak