statystyki szczegółowe

Aktualności

Sieroszewice "in minus"

• autor: OrzelWysockoWielkie, 2018-05-12 12:15

Wyjątkowo, bo w sobotę, rozegraliśmy kolejny mecz w rozgrywkach o mistrzostwo B-klasy. Naszym przeciwnikiem była drużyna Iskry-Prosny Sieroszewice. Niestety ulegliśmy rywalom 1:3 (1:1).

Duża powierzchnia boiska i dobrze przygotowana murawa zachęcała do gry. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, czego efektem była bramka dla Iskry po dobrze wykonanym rzucie rożnym. Zawodnicy z Sieroszewic stworzyli sobie kilka szans, brakowało dokładności lub dobrze spisywał się blok defensywny i nasz debiutujący na dużym boisku Patryk Walendowski. Przez większość pierwszej odsłony gry nie stwarzaliśmy sobie dogodnych sytuacji do zdobycia gola, jednak ta sztuka udała się tuż przed przerwą. Po wymianie podań między Piotrem Frydrychowiczem i Przemkiem Pietrzakiem, piłka trafiła do Jakuba Goździka, który zagrał w pole karne do Rafała Bonysiaka, a on w swoim stylu wpakował piłkę wślizgiem do siatki.

Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu jeśli chodzi o grę, jednak to Iskra w końcówce wyprowadziła dwa ciosy i zgarnęła komplet punktów. Już w 55' boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Maciej Hurny, a w jego miejsce wskoczył Jakub Urbaniak, co zmusiło do wprowadzenia przez nas roszad w ustawieniu. Kilka akcji przeprowadzili przebojowi Frydrychowicz i Gaszczyński (który mimo kontuzji kolana rozegrał pełne 90 minut), jednak zabrakło szczęścia, a strzał z pola karnego Urbaniaka obronił bramkarz Sieroszewic.  Gospodarze kończyli mecz w 10-tkę, po przepychance w środku pola ich obrońca otrzymał czerwoną kartkę. Spotkanie obfitowało w nerwowe sytuacje, czego efektem było aż 6 żółtych kartek dla naszych zawodników.

Skład: P.Walendowski - M.Hurny (55' J.Urbaniak), K.Mróz, M.Kaczmarek, Ł.Pytel, Ł.Hurny, P.Gaszczyński, P.Pietrzak, P.Frydrychowicz, J.Goździk, R.Bonysiak

Następny mecz w niedzielę, a zmierzymy się z odwiecznym rywalem - Wtórkowianką Wtórek.