statystyki szczegółowe

Aktualności

Gaszczyński Show

• autor: OrzelWysockoWielkie, 2018-10-14 13:56

Pokonujemy Iskrę-Prosnę Sieroszewice 3:2 (1:1) po trzech trafieniach Piotra Gaszczyńskiego. Relacja poniżej.

W tym meczu to Orzeł był gospodarzem, jednak zamiast na boisku ze sztuczną murawą przy ul.Krotoszyńskiej wyjątkowo zagraliśmy na ładnym stadionie w Sieroszewicach - dzięki uprzejmości drużyny Iskry. Wszelkie jednak sympatie zostały rozdarte przez pierwszy gwizdek sędziego, wszakże był to pojedynek dwóch drużyn z czuba tabeli. Mimo niezłego początku Orła to Iskra pierwsza zdobyła bramkę, skutecznie rozgrywając rzut rożny. Taki wynik utrzymywał się przez większą część pierwszej połowy, dwa groźne strzały oddał nasz skrzydłowy Jakub Urbaniak, z drugiej strony Patryk Kaźmierczak również w dwóch sytuacjach musiał wykazać się prawdziwym kunsztem broniąc "sam na sam" i sytuacyjne uderzenie z linii pola karnego. Do wyrównania doprowadził 5 minut przed przerwą Piotr Gaszczyński, po wrzuconej piłce z autu przez Kubę Mroza Piotrek wbiegł w pole karne i po dryblingu sprytnie pokonał bramkarza.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla zawodników Orła. Jeden z piłkarzy z Iskry bez asekuracji przebiegł niemal pół boiska i pokonał Patryka Kaźmierczaka. Nie zamierzaliśmy jednak odpuszczać; ręka w polu karnym gospodarzy - sędzia wskazał na "wapno". Pod nieobecność Bonysiaka pewnym egzekutorem okazał się Gaszczyński. Następne dwa kwadranse to typowa "wojna zaczepna" jednak z przewagą zawodników Orła. Dobrze w bramce rywali spisywał się Jakub Maik, uderzenie Jakuba Goździka zatrzymało się na poprzeczce, a strzał głową Matyjasika minął nieznacznie bramkę. Co się odwlecze to nie uciecze, do długiego podania Pytla  dobiegł Gaszczyński i uprzedzając bramkarza lobem skierował piłkę do siatki.

Orzeł Wysocko Wielkie - Iskra-Prosna Sieroszewice 3:2.

Skład: P.Kaźmierczak - K.Mróz (70' D.Kardas), J.Hurny, M.Kaczmarek, M.Hurny (55' P.Pietrzak), Ł.Pytel, Ł.Hurny, P.Gaszczyński, J.Urbaniak (77' P.Walendowski), R.Domasik (53' K.Matyjasik), J.Goździk